Po konferencji Apple - spółki warte uwagi

imagesW dniu wczorajszym odbyła się konferencja Apple, podczas której zaprezentowane zostały nowe produkty firmy.

Z mojego punktu widzenia, bardziej interesujący był ruch, jaki wygenerowała konferencja na AAPL oraz spółkach, które zostały wymienione w kontekście konferencji. Poniżej krótki przegląd.

Poniżej wykres spółki APPLE - grałem tam longi w trakcie "ruch przed konferencją". Następnie pod koniec sesji kilka pozycji, głównie scalpingowych. Konferencja Apple tak naprawdę wyznaczyła kierunek ruchu na indeksie w dniu wczorajszym.

AAPL - 5 min:


imagesSPY - proszę porównać zachowanie SPY oraz tego co działo się na AAPL - idealne odwzorowanie:


images

 

Podczas konferencji, swoje chwile miało kilka innych spółek, m.in. GTAT oraz PULS. W przypadku GTAT sprawa była jasna - jego rozwiązania nie zostały wykorzystane w nowych produktach Apple. Odmienna sytuacja dotyczy PULS - tutaj pojawiają się jedynie plotki - w przypadku tak małej spółki, plotki mogą wyciągnąć kurs bardzo mocno. Warto spółkę obserwować pod kątem tego co wydarzy się dalej.


PULS


images

 

GTAT:


images

 

Zwrócę jeszcze uwagę na jedną spółkę, która "błyszczała" w dniu wczorajszym: SCOK. Tredując na tej spółce w dniu wczorajszym - praktycznie na otwarciu, zupełnie nie spodziewałem się tego co wydarzy się dalej. Stąd zrealizowany zysk był mikroskopijny w porównaniu do potencjału - jaki ocenić można było już po pierwszej godzinie sesji. Jednak spółka kilka raz w 2 części sesji pozwoliła na ciekawe wejścia - szczególnie w pod kątem shortów, a także wybicia z rejonów 8.50$.

SCOK - 5 min:


images

 

 

 

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum