Roczny szczyt dla dolara

W pierwszym kwartale br. surowce były grupą aktywów, która przyniosła największą stopę zwrotu. Do końca marca indeks surowców Continuous Commodity Index [UV/Y] zyskał 10%, jednakże od tego czasu ceny surowców spadają i indeks surowców powrócił do odczytów z początku roku.

Na ceny surowców ogromny wpływ ma indeks dolara, a w ostatnim czasie indeks dolara, osiągnął szczyt 52 tygodni. Od maja br. indeks dolara wzrósł z poziomu 79$ do 84$. W tym momencie indeks dolara znajduje się w rejonie wykupienia na poziomie +154%, taki poziom miał ostatnio miejsce w 2006 roku.

Add a comment

Czytaj więcej: Roczny szczyt dla dolara

01.04.14 - AUDUSD – Techniczne napięcie

Narasta napięcie techniczne na tej parze. Podaż podjęła w zeszłym tygodniu niezbyt silny kontratak w rejonie okrągłego poziomu 0.9300, lecz popyt cierpliwie pracuje nad zniesieniem tego ruchu. Wydaje się więc prawdopodobne, że i ta granica nie zatrzyma w tej chwili kupujących. Niemniej mając w pamięci zachowanie rynku złota, gdzie po silnej korekcie nastąpił brutalny powrót podaży, podobny scenariusz w przypadku tej pary również wydaje się możliwy. Najbliższe poziomu oporu to 0.9440, a następnie 0.9520. Obserwujemy.

Add a comment

Czytaj więcej: 01.04.14 - AUDUSD – Techniczne napięcie

28.03.14 - GBPUSD – Brak klarownej sytuacji

Kabel kontynuuje ruch wzrostowy zapoczątkowany obroną poziomu 1.6480. Obecnie spór toczy się wokół horyzontalnego oporu w okolicach 1.6600. Dotychczasowe próby wyprowadzenia kontry ze strony podaży zostały sparowane i więcej zdaje się wskazywać na kontynuację ruchu wzrostowego.

Add a comment

Czytaj więcej: 28.03.14 - GBPUSD – Brak klarownej sytuacji

24.03.14 - GOLD – W oczekiwaniu na rozwój sytuacji

Zeszły tydzień przyniósł poważne osłabienie złota poprzez uformowanie objęcia bessy.

Add a comment

Czytaj więcej: 24.03.14 - GOLD – W oczekiwaniu na rozwój sytuacji

20.03.14 - USDJPY – W oczekiwaniu na kierunek

Kilka dni temu wskazywaliśmy na wzrostową formację przenikania na horyzontalnym poziomie wsparcia ok. - 101.20. 18 marca otworzyliśmy pozycję zgodną z tym sygnałem ze względu na korzystną relację ryzyka do potencjalnego zysku i już dzień później nasza pozycja została zamknięta zleceniem take profit. W czwartek cena nieomal stanęła w miejscu, więc w tej sytuacji poprzestajemy na obserwacji rynku.

Add a comment

Czytaj więcej: 20.03.14 - USDJPY – W oczekiwaniu na kierunek