TREND

images

Nazwa: TREND
Forma: wydanie drukowane / wydanie elektroniczne
Rodzaj: miesięcznik
Tematyka: finanse, ekonomia, rozwój, edukacja

Strona www: www.gazetaTREND.pl
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

„TREND - miesięcznik o sztuce inwestowania” wydawany jest od 2008 r. Czasopismo dostępne jest w wersji papierowej i elektronicznej. Misją miesięcznika jest propagowanie wiedzy ekonomicznej oraz finansowej. Giełda, finanse i biznes to główne tematy poruszane na łamach miesięcznika TREND. Poza kwestiami edukacyjnymi, Redakcja wspiera polską przedsiębiorczość i obejmuje patronatem inicjatywy związane z rynkami finansowymi i biznesem.

Miesięcznik TREND jest kierowany do analityków, doradców finansowych, pracowników bankowości inwestycyjnej, studentów kierunków ekonomicznych, inwestorów indywidualnych. Redakcja obecnie współpracuje z wieloma organizacjami studenckimi, instytucjami finansowymi i firmami konsultingowymi oraz renomowanymi portalami internetowymi, dzięki czemu prezentowane treści są dostępne znacznej liczbie czytelników na terenie całego kraju.

Aktualnie miesięcznik TREND dostępny jest w ponad 100 punktach dystrybucyjnych i promocyjnych w największych miastach Polski, m.in. w sieci kawiarni CoffeeHeaven, na wybranych uczelniach w kraju, w hotelach i restauracjach, a także w Internecie na www.gazetatrend.pl.

Autorami artykułów są znane postacie rynku kapitałowego, analitycy, doradcy, doświadczeni praktycy rynku kapitałowego, blogerzy, a także studenci renomowanych uczelni ekonomicznych. Podczas kilkuletniej działalności wydawniczej, w miesięczniku TREND powstały stałe działy cieszące się pozytywnym odbiorem ze strony czytelników.

Do najważniejszych zaliczamy:

 • WYDARZENIA – dział zawiera wiadomości z dziedziny finansów i inwestycji.
 • WYWIAD – miejsce poświęcone wybitnym postaciom świata biznesu, inwestycji i edukacji.
 • KARIERA – tematyka działu skupia się na zawodach w finansach, oferując czytelnikowi informacje na temat popularnych międzynarodowych certyfikatów; dział przedstawia również praktyczne aspekty rozwoju kariery.
 • TREND SELECT – dział poświęcony spółkom giełdowym.
 • RING EKONOMICZNY – dział zawierający opinie analityków i ekonomistów. Eksperci z danej branży udzielają odpowiedzi na zadane pytania.
 • EDUKACJA – dział prezentuje zagadnienia z dziedziny finansów i ekonomii przedstawione w interesujący i łatwy do zrozumienia sposób.
 • KOMENTARZE – w tym dziale znani analitycy komentują ostatnie wydarzenia (stały dział Piotra Kuczyńskiego).
 • WIELCY INWESTORZY – dział prezentuje polskie i zagraniczne sylwetki najbardziej znanych postaci ze świata finansów.
 • WŁASNA FIRMA – w tym dziale promujemy młodych przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, zakładając własne firmy.
 • INWESTYCJE – dział poświęcony różnym produktom inwestycyjnym oraz formom inwestycji, m.in. w rynki surowcowe.
 • FINANSE OSOBISTE – dział zawiera praktyczne porady na temat oszczędności, inwestowania czy pozyskiwania środków.
 • INWESTOR PO GODZINACH – dział poświęcony podróżom, ciekawym zajęciom w czasie wolnym oraz wydarzeniom kulturalnym.