Puls Biznesu

images

Nazwa: Puls Biznesu
Rdekator naczelny: Tomasz Siemieniec
Rodzaj: dziennik
Forma: wydanie elektroniczne; wydanie tradycyjne
Tematyka: gospodarka


Strona www: www.pb.pl
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja o sobie:

"Puls Biznesu" wydawany jest przez spółkę Bonnier Business (Polska) Sp. z o.o. należącą do szwedzkiego koncernu Bonnier Group. To jedyny dziennik na polskim rynku poświęcony wyłącznie gospodarce. „Puls Biznesu” stara się być źródłem właściwych decyzji dla czytelników, rzecznikiem biznesu i przedsiębiorczości. Prognozuje i analizuje, w jaki sposób wydarzenia z dziś mogą wpłynąć na świat biznesu jutro, a wszystko to napisane jest prostym a jednocześnie nie pozbawionym treści językiem, dynamicznie i z werwą.

Na polskim rynku "Puls Biznesu" ukazuje się od 1997 roku, początkowo dwa razy w tygodniu. Od października 1998 roku funkcjonuje jako dziennik.

Od roku 2000 "Puls Biznesu" obecny jest także w internecie. Miesięcznie portal Pb.pl odwiedza ponad 700 tys. unikalnych użytkowników (dane Gemius Traffic).

Oprócz tradycyjnego, papierowego wydania "Pulsu Biznesu", dziennik dostępny jest również w formie e-wydania.

"Puls Biznesu" jest również organizatorem licznych konferencji dla środowiska biznesowego. Gośćmi dziennika byli m.in. Madeleine Albright, Robert Kennedy, Steve Forbes, Al. Gore i Bill Clinton. Umożliwiając polskim biznesmenom spotkania ze światowymi autorytetami, wydawca nie zapomina o promocji rodzimych firm. Dla nich organizuje rankingi i plebiscyty - Gazele Biznesu, Filary Polskiej Gospodarki czy Giełdowa Spółka Roku.