Tweeter zyskuje 2200% w piątek!

imagesZapewne wielu z Was również nie zwróciło uwagi na inną nazwę w porównaniu do minibloga Twitter. Podobnie stało się w piątek na notowanej na OTC spółce Tweeter Home Entertainment Group Inc. Inwestorzy pomylili ją z planowanym debiutem miniblolga Twitter.

Do pomyłki nie trzeba było dużo. Po pierwsze: nazwa bardzo podobna. Po drugie: Tweeter ma symbol TWTRQ, a debiut Twitter planowany jest pod symbolem TWTR. Dla wielu był to złoty strzał sesyjny, gdyż ciężko spodziewać się aby Twitter zyskał 2200% na swoim debiucie.

 

Poniżej wykres Tweetera z piątku. Zapewne już w poniedziałek powróci do swojej normalnej ceny czyli ułamka centa.


images

 

Zastanawiające jest, że nikt nie zwrócił uwagę na cenę "debiutu" oraz fakt, że notowana jest na rynku OTC. FINRA zawiesiła notowania TWTRQ w momencie gdy osiągneły tak znaczny wzrost. W zasadzie poczyniła bardzo dobrze, bo wielu z graczy kupowało zapewnie bezmyślnie. Kto wie gdzie wzrósł by kurs, gdyby nie doszło do zawieszenia notowań i wyjaśnienia sytuacji. Dodatkowo warto wiedzieć, że TWTRQ to bankrut, który od dawna jest już w stanie upadłości.

Zaraz po ogłoszeniu przez FINRA zawieszeniu notowań, posypały się u brokerów wnioski o anulowanie transakcji (to zjawisko, które na giełdach amerykańskich jest jak najbardziej dopuszczane, ale pod określonymi regulacjami). Nie doszło jednak do ich anulowania.