Trading z domu czy z biura?

imagesWiele osób zastanawia się nad sensem wynajmowania biura pod trading. Po co, skoro równie dobrze można to robić w domowym zaciszu, bez zbędnych wydatków?

Ze swojego punktu widzenia powiem, że trading z biura jest dla mnie bardzo ważną sprawą. Przede wszystkim ze względu na fakt oddzielenia swojego życia osobistego, domowego od pracy, bo w ten sposób właśnie traktuje trading.

 

Jeżeli rozważasz trading z domu .vs trading z biura - warto abyś zadał sobie kilka z poniższych pytań. Odpowiedział sobie na nie, a następnie zadecydował gdzie jesteś w stanie zbudować lepiej swoje stanowisko pracy.

 

Poziom skupienia

Trading wymaga skupienia oraz pewnego rodzaju prywatności. Gdy jesteś osobą samotną nie ma problemu. Gdy masz rodzinę, dzieci lub mieszkasz z innymi domownikami może pojawić się problem. Niestety, ale nie wszyscy traktują trading jako pracę, która nieraz wymaga skupienia i koncentracji.

Dostęp do infrastruktury

W zależności od tego jaki interwał czasowy Cię interesuje będziesz miał inne wymagania odnośnie tego jakie łączę internetowe jest Ci potrzebne. W przypadku daytradingu liczy się szybkość, brak opóźnień oraz brak awarii.

W takim wypadku sprawdzona infrastruktura pewna jest w biurowcach, gdzie zazwyczaj doprowadzone są łącza światłowodowe. Jeżeli zdecydujesz się na trading z domu, wybierz taką firmę, która zapewni Ci gwarancje łącza lub gdzie awarie stanowią totalną rzadkość.

Stanowisko do pracy

Ilu traderów, strategii tradingowych, tyle potrzeb odnośnie budowy stanowiska pracy. Dla jednego wystarczający może być laptop. Inny trader wymaga stanowiska złożonego z 3, 4, 5 czy 8 monitorów. To wszystko już wiąże się z przygotowaniem miejsca pod większe biurko oraz wygodny fotel.

Komfort w pracy ma bardzo duże znaczenie, kto lubi pracować w ścisku? :)

Komputer tylko do tradingu? Komputer domowy?

Czy komputer, na którym grasz przeznaczony jest wyłącznie do tradingu? Korzystasz z niego tylko Ty, czy również Twoje dzieci, rodzina? Pewność co do działania sprzętu jest bardzo ważna. Byłoby nieciekawie, gdyby w ważnym momencie, gdy posiadasz znaczne pozycje, nagle pojawił się błąd systemu ;)

Również zbyt duża liczba programów działających w tle może spowalniać działanie Twoje platformy.

Gdy padnie sieć?

Czy posiadasz alternatywne łącze internetowe na wypadek gdyby głównie miało awarię, która uniemożliwiałaby Ci zamknięcia pozycji. Warto chociażby w komórce mieć zapewniony pakiet internetowy, który umożliwi Ci zamknięcie pozycji. Oczywiście alternatywa to telefon i złożenie zlecenia telefonicznie.

Twój plan dnia

Pracując z domu wiele rzeczy może Cię rozpraszać. Nagle możesz postanowić pogotować, porobić coś w domu, stwierdzając, że się nudzisz. Grając z biura, skupiasz się zwykle tylko na tradingu. To powoduje, że Twój tradingowy plan dnia, nie ulega modyfikacjom.

 

Powyższe aspekty, którę odróżniają trading w domu od tradingu z biura, z pewnością mają wielkie znaczenie i mogą mieć duży wpływ na efektywność Twojego tradingu. Spokój oraz cisza, która może zapewnić Ci lepsze rezultaty może być warta wydania określonej kwoty za wynajem biura i szybko przełoży się na lepsze wyniki tradingowe.