Day-Trader.pl - bardziej autorsko, systematycznie oraz tradingowo

 

Witam Was serdecznie, w odmienionej nieco wersji Day-Trader.pl. Postanowiłem bardziej autorsko podejść do sprawy, a zarazem przybliżyć Wam sposób w jaki ja zostałem daytraderem i jakie na przestrzeni lat napotykałem problemy związane nie tylko z potrzebną dostosowywania się do zmieniającego rynku, psychiki, ale również z tym jak udało w ogóle osiągnąć się stabilne i dobre wyniki w daytradingu na rynkach akcji.

 

Po co ta zmiana?

Kiedyś publikowałem znacznie więcej tekstów, które bezpośrednio dotyczyły mojego tradingu, psychologii tradingu, strategii. Czyli tematów, które związane  były bezpośrednio z praktyczną stroną tradingu.

Spotykało to się z bardzo dobrym przyjęciem wśród czytelników. Czas mijał, ja odszedłem od tego formatu - zacząłem głównie publikować cotygodniowe analizy S&P 500 oraz Spółki na radarze. Raz na jakiś czas dodając artykuł dotyczący tradingu. Postanowiłem odwrócić tą sytuację. Przyznam, że zmotywował mnie mocno do tego rozwój rynku tradingowego - skupionego na amerykańskich giełdach akcji - jaki doświadczyłem w ostatnich 2 latach. Zmotywował nie również mój znajomy, który powiedział masz jedynego bloga w Polsce który totalnie skupia się na Daytrading na NYSE, NASDAQ, AMEX - czemu tego nie pociągniesz mocniej.

Day-Trader.pl jest jedyną w Polsce stroną/blogiem, który skupiony jest na amerykańskich giełdach akcji. Nie chciałbym go rozmieniać na drobne i dodawać innych rynków. Skupię się na tym w czym czuje się najlepiej, a moje dotychczasowe doświadczenie może zostać wykorzystane przez osoby które dopiero raczkują w temacie lub mają już doświadczenie na innych rynkach - a szukają czegoś nowego.

 

Co nowego pojawi się na Day-Trader.pl

Zobaczycie sami na przestrzeni kolejnych tygodni, gdyż materiały jakie będę publikował będą pojawiać się systematycznie. Dla tych z Was, którzy pierwszy raz zaglądają do mnie - zapraszam do przeglądu "Najczęściej czytane". Zebrałem w nim artykuły, które opublikowałem przez ostatnie lata. Te, które uważam iż są najbardziej wartościowe. Na przestrzeni lat 2007-2015 zebrało się ich blisko 2500.

Wśród nowych materiałów nie zabraknie "kącika" dla początkujących; materiałów dla doświadczonych; praktycznych treści oraz raportów tradingowych, których dotychczas nie publikowałem. Postaram się, w miarę możliwości, pokazać że sukces na giełdzie jest możliwy.

 

Pamiętaj, że trading jest jak maraton. Nie jak sprint.

 

Wymaga jednak czasu, systematyczności i...... pracy :)

 

Zmiany w samym układzie strony

Postawiłem na autorskie treści. Dziękuje wszystkim autorom, którzy dotychczas publikowali swoje artykuły lub analizy na łamach Day-Trader.pl! Nie oznacza to, że od czasu do czasu nie pojawi się gościnny wpis. Będzie ich jednak znacznie mniej.

Zmieniłem zawartość menu, dzięki czemu stanie się on bardziej przejrzysty:

  1. Strona główna :)

  2. Artykuły - publikowane będą tutaj wszelkie treści związane z daytradingiem. Pojawi się podział na materiały edukacyjne, tradingowe, związane z psychologią itp. Dotychczasowy dział z opublikowanymi do tej pory treściami pojawi się w archiwum.

  3. Analizy - zagrania live z sesji, analizy indeksu S&P 500 (które prowadzę od 2007), codzienne stockwatch listy.

  4. Twój start - dobry starter, który przygotowałem dla osób, które szukają podstawowej wiedzy, która umożliwi szybszy start na amerykańskich giełdach akcji. Czyli taka pigułka informacyjna.

  5. Narzędzia - aktualizowana baza narzędzi, z których korzystam w daytradingu.

  6. Preferowani brokerzy - pomoc, dla osób które szukają odpowiedniego dla ich potrzeb brokera. Zastrzegam, że pomoc dotyczy tylko i wyłącznie brokerów którzy oferują trading na amerykańskich giełdach akcji: Equity lub CFD.

  7. Proptrading - o branży którą się zajmuje od 2007 roku.

  8. O mnie - moja historia, spojrzenie na rynek.

 

Po latach prób, postanowiłem ostatecznie odejść od aktywnego wspierania Forum na łamach Day-Trader.pl. Doszedłem do wniosku, że nadal będzie dostępne, jednak komentarze pragnę przenieść do dyskusji jakie mam nadzieję, że zaczną się pojawiać pod publikowanymi postami na Day-Trader.pl.

Specjalnie pod to, dodałem dodatek - DISQUS, gdzie macie możliwość publikowania własnych komentarzy oraz przemyśleń. Gorąco zachęcam :)

 

Chcesz być na bieżąco?

Mam nadzieję, że nowy układ przypadnie Wam do gustu - a treści które zamierzam publikować okażą się godne uwagi. Jeżeli nie chcesz pominąć jakiejkolwiek publikacji nowego, wartościowego materiału na stronie - dodaj swojego maila w poniższym formularzu.

Pozdrawiam,
Tomek