Najczęściej czytane materiały w 2015 roku

creative process

 

W tym roku wprowadziłem duże zmiany na stronie. Przede wszystkim ponownie zacząłem regularnie publikować materiały które mają wartość merytoryczną. Których celem jest pomoc w starcie oraz rozwoju w tradingu.

Jeżeli czytasz mojego bloga regularnie lub pojawiłeś się tutaj niedawno - poniżej znajdziesz listę najbardziej popularnych artykułów które opublikowałem na stronie w zeszłym roku. Zapraszam do lektury :)

 

Zapraszam do lektury

W serwisie jest kilka tysięcy tekstów, zdaje sobie sprawę, że dotarcie do tych najstarszych lub najważniejszych może sprawiać problem. Wkrótce materiały posegreguje, aby były one łatwo dostępne zarówno dla osób, które dopiero startują jak i dla starych wyjadaczy, którzy chcą sobie nieco odświeżyć to co doskonale wiedzą, ale zapomnieli.


 
nr1[Trading] - Gra na spadki, dlaczego lubię ją najbardziej

O tradingu na spadkach pisałem od samego początku istnienia bloga, czyli od 2007 roku. W ostatnich jednak miesiącach (a szczególnie w sierpniu) artykuł ten stał się bardzo popularny. Zaczęliście szukać informacji o tym, jakich układów szukać gdy mamy spadki na giełdzie. W artykule tym poza opisami co i jak gram, zamieściłem również wykresy oraz nagrania z sesji wraz z realnymi zagraniami.

 

 
nr2[Trading] - Jak podłączyć monitor do laptopa

Wiele osób trejduje niekoniecznie w takiej formie jak ja - czyli w biurze. Ma inny styl, nie potrzebuje większej liczby monitorów lub po prostu chce potrejdować będąc na wakacjach. W artykule tym przybliżyłem jakie są możliwości podłączenia pod laptopa nawet kilku monitorów. Zamieściłem rozwiązania wraz z linkiami i opisami konkretnych produktów. Artykuł okazał się bardzo pomocny dla traderów.

 

 

 
 
nr3[Podstawy] - Od jakiej kwoty zacząć trading

"Aby zacząć trading trzeba mieć duże pieniądze" - słyszę dość często z ust osób, które głośno zastanawiaja się nad tradingiem czy inwestycjami. "Od jakiej kwoty sądzisz, Tomek, że warto rozpocząć przygodę w daytradingu?" - to inne pytanie, które przez lata często zadają mi czytelnicy Day-Trader.pl. Moim zdaniem dość dużo zależy również od innych kwestii oraz tego co znaczy dla Ciebie kwota, którą pragniesz poświęcić na trading oraz jego naukę. Doskonała lektura dla tych z Was, którzy mają wątpliwości.

 

 
 
nr4[Trading] - Jak odnieść sukces w tradingu oraz zacząć systematycznie zarabiać

Artykuł, który pochodzi z serii "Droga Tradera". Jest to seria artykułów, w których opisuję jak było ze mną. Z jakimi problemami się borykałem. Jak sobie z nimi radziłem. Jak jest teraz. Co sprawiło, że pojawiłą się u mnie powtarzalność wyników oraz mogę śmiało powiedzieć, że od lat trading to mój sposób na życie i zarabianie pieniędzy.

 

 


 
nr5[Psychologia] - Dziś zarobię!

Mówi się że psychika odpowiada za 70% sukcesu na rynku. Moim zdaniem jest to nawet więcej. Duże znaczenie ma dla mnie to jak przygotowuje się do sesji, ale również czego unikam. Jakie zachowania są według mnie destrukcyjne oraz wpływają bardzo negatywnie na moje nastawienie do sesji. Wszystko to opisałem w pozytywnie brzmiącym tytule "Dziś zarobię!" :)

 

 

 


 
nr6Samotny wilk skazany na...

Jedyny wpis na mojej stronie z zeszłego roku, którego nie jestem autorem :) Paweł jest psychologiem. Jednak w artykule tym w dość luźny i przyjemny sposób omawia nasze podejście (nasze bo traderów) do pieniędzy, które przelewają się na rachunkach tradingowych. Polecam :)

 

 

 

 
nr7[Trading] 30 krótkich rad tradingowych na 30stkę :)

Uważam, że strategia tylko w drobnym stopniu odpowiada za osiągane wyniki. Cała reszta tkwi w szeregu prostych błędów, którch nie należy popełniać. Gdy je wyeliminujemy nasze szanse na sukces mocno wzrastają. Z okazji 30stki, zebrałem 30 krótkich rad, które mi pomagają w osiąganiu lepszych wyników tradingowych.

 

 

 


 
nr8[Trading] Dlaczego stop loss jest taki ważny

Strata to nieodzowny element w tradingu. Rzecz, do której trader musi przywyknąć, jeżeli chce normalnie funkcjonować na rynku. Nie ma 100% trafności transakcji (a może i jest, a mnie się nie udało :)). Dlatego też w pierwszym okresie nauki tradingu, musisz nauczyć się tracić. Ważne - tracić z głową, z zasadami oraz z pełną świadomością ile możesz stracić na danej pozycji.

 

 


 
nr9[Video] Czterech traderów oraz ich porady dotyczące tradingu

 

Czterech traderów, cztery inne style tradingowe, ale kilka kwestii które w pełni ich ze sobą łączą. Podejście do tego jak eliminować błędy, jak rozwijać się w tradingu oraz co zrobić by profesjonalnie przygotowywać się do sesji.

 

 

 

 
nr10[Video] Trading to nie tylko wykresy. Czytanie z taśmy

 

W listopadzie gościłem na Trading Jam Session - spotkaniach w formule tzw. Social Tradingu, na którym conieco poopowiadałem o moim podejściu do tradingu od strony biznesu, rozwoju i psychologii. W drugiej części opowiedziałem już praktyczne rzeczy na temat tape readingu oraz manipulacji na rynkach. Poniżej znajdziesz nagranie z tego wystąpienia.

 


pgf[Video] Kilka szybkich i zyskownych transakcji - z 24 sierpnia

24 sierpnia miała miejsce jedna z najmocniejszych sesji w tym roku. Wielu wieściło po tej sesji początek krachu na rynkach. Ja natomiat nie wieściłem, ale trejdowałem. W nagraniu tym znajdziecie kilka transakcji, które przeprowadziłem tego dnia i dały całkiem przyzwoity zysk. Po ilości odsłon widzę, że materiały z transakcjami cieszą się również popularnością wśród czytelników.

 

 

 

Jeżeli chciałbyś być na bieżąco z materiałami publikowanymi na stronie zapraszam do polubienia mojej strony na:

1. Facebook - polub

2. Twitter - obserwuj

3. Youtube - subskrybuj

 


Chciałbyś abym na Day-Trader.pl opisał jakiś konkretny temat. Napisz w komentarzu poniżej. Liczy się dla mnie to o czym chcielibyście poczytać :)