[Video z sesji] Trading pod odwrócenie

lpi wykres

 

Bardzo lubię trejdować pod analizę techniczną wspartą analizą tape readingu. Niewiele ludzi analizuje dokładnie okna kwotowań oraz transakcyjne, a moim zdaniem jest to potężna dawka informacji. Wiedza ta pomaga mi w wejściu w pozycję w odpowiednim momencie jak i wpływa na podejmowane przeze mnie decyzje o zamykaniu pozycji.

W poniższym nagraniu sesyjnym, przedstawię Wam dwa zagrania na tej samej spółce - raz wsparte analizą tape readingu, drugi raz wynika z najprostszych założeń analizy technicznej. 

 

Czym jest Tape Reading?


Tape reading to analiza okna kwotowań Level II oraz okna transakcyjnego Time and Sales. Na łamach Day-Trader.pl wielokrotnie pisałem na ten temat, dlatego tez odeślę do uprzednio napisanych artykułów, aby się nie powtarzać niepotrzebnie.

1. Wprowadzenie do Tape Readingu - część I.

2. Tape Reading jako skuteczna strategia tradingowa - część II.

3. ECN w oknie Time and Sales.

 

Tape readingu zacząłem uczyć się w od 2008. Uprzednio głównie skupiałem się na analizie technicznej. Jednak od lat analiza kwotowań stanowi nieodłączny element, który wspiera moje decyzje o otwarciu oraz zamknięciu pozycji.

Podczas jednej z ostatnich sesji trejdowałem m.in. na spółce LPI. Poniżej znajdziesz nagranie, w którym prezentuje dwa wejścia w pozycje długą. Pierwsze wejście wynikało z analizy tape readingu. Drugie było już bardziej techniczne i wynikało z wyrysowanego na wykresie układu.

 

Nagranie video z sesji wraz z komentarzem!

Poniżej znajdziesz nagranie video z sesji wraz z całym komentarzem i wyjaśnieniem dlaczego w danym momencie postanowiłem otworzyć pozycję oraz jakie były powody jej zamknięcia.

 

{youtube}-bcKn4KCpZY{/youtube}

 

Więcej nagrań sesyjnych znajdziesz na moim kanale - PolishDayTrader. Zapraszam!

 

Zapraszam do dzielenia się swoimi zagraniami. Jest tutaj stałe grono czytelników, nie krępujcie się od czasu do czasu odezwać poniżej artykułów :)