07.07.14 - pump and dump na tanich spółkach

Jednym z rodzajów spółek na których lubię trejdować są tzw. pump and dump. Czyli w dużej mierze tanie spółki, których cena w krótkim czasie dynamicznie wybija. W ostatnim czasie było bardzo dużo tego rodzaju spółek. Poniżej przedstawię kilka przykładów, dzięki którym można zauważyć potencjał w nich drzemiący.

Na początku warto mieć na uwadze, że dzięki tradingowi na giełdach amerykańskich - mamy możliwość grania na spadki. Oczywiście tutaj liczy się dostępność shortów na danej spółce u brokera czy firmy proptradingowej.

Pamiętajcie jednak, że nie można nigdy powiedzieć, że spółka poszła już za dużo. Na giełdzie w stanach byłem świadkiem ruchów które w ciągu kilku sesji zmienić kurs z 1 na 20-30$ a nawet z kilku na 90$. Dlatego powodem wejścia w shorta nie może być dla was "bo urosła już za dużo" :) argumentem musi być konkretny pattern pod odwrócenie spadku jeżeli szukacie momentu wejścia na korektę. W większości przypadków tzw. pump and dump kurs po dynamicznym ruchu znosi praktycznie cały ruch. Nie trzeba idealnie znaleźć szczytu pod otwarcie krótkiej, wystarczy grać pod swój konkretny setup, który sygnalizuje spadek, nawet gdyby był on znacznie niżej niż wyrysowany podczas pompowania high.

Poniżej kilka przykladów (wykresy 5 min, 1h i 1d):

CBAK - 5 min i 1d:


images


images

 

EVRY - 5 min:


images

 

NEWL - 1h:


images

 

USU - 5 min, 1d:


images

 

USU - 5 min:


images

 

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum