[Trading] - Snap nie snapchat - przykład na bezmyślność "inwestorów"

snap

 

Snapchat szykuje się do debiuti na giełdzie. Na giełdzie inwestują i trejdują nie tylko osoby, które mają o tym jakiekolwiek pojęcie. Zdarzają się również ludzie bezmyślni, którzy gdzieś tam swój rozum zatracili. W ostatnich dniach na spółce której symbol notowany na giełdzie mógłby się pomylić z debiutującym wkrótce Snapchatem - SNAP - doszło do bardzo mocnego wzrostu. Gdzie Ci ludzie mózg zgubili, że na giełdę się im trafilo.

Add a comment

Czytaj więcej: [Trading] - Snap nie snapchat - przykład na bezmyślność "inwestorów"

[Narzędzia tradingowe] - Trade Ideas i OddsMaker w świetnej cenie tylko do 16 lutego

tipromo-702x336

 

Trade Ideas to skaner akcji z giełd amerykańskich, z którego korzystam od 2008 roku. Polecam go wszystkim, którzy aktywnie trejdują na giełdach NYSE, NASDAQ oraz AMEX. Tylko do 16 lutego obowiązuje promocja na rewelacyjną cenę na Trade Ideas, OddsMaker oraz AI Strategies. Łącznie ze specjalnym kodem ode mnie - daje to 55% zniżki

 

Add a comment

Czytaj więcej: [Narzędzia tradingowe] - Trade Ideas i OddsMaker w świetnej cenie tylko do 16 lutego

VIX - tzw. indeks strachu i możliwości tradingu jakie daje

vxx1

 

Ostatnio dostaje dużo pytań o to co ja takiego widzę na VXX czy UVXY, czyli spółkach tzw. VIX'owych. Czemu na nich akurat trejduje. Nie zagłębiając się w terminologię bo w zasadzie jest mi ona zupełnie obojętna, przejdę do konkretów. Dlaczego interesuje mnie trading na spółkach opartych o zmienność na indeksie. Kiedy najwięcej na nich trejduje oraz jakie symbole są w zasięgu mojego zainteresowania. O tym w dzisiejszym wpisie.

 

Add a comment

Czytaj więcej: VIX - tzw. indeks strachu i możliwości tradingu jakie daje

[Podstawy] - Jak ominąć Pattern Day Trade (PDT) Rule

pattern

 

Dla wielu początkujących traderów olbrzymi problem stanowi minimalny kapitał wymagany przez brokerów do daytradingu na amerykańskich giełdach akcji: NYSE, NASDAQ, AMEX. Kapitał ten wynosi 25 000$.

Jego poziom regulowany jest przez tzw. Pattern Day Trade Rule, czyli regulację która określa jaka wartość minimalnego depozytu dopuszczana jest do inwestycji jednosesyjnych.

Add a comment

Czytaj więcej: [Podstawy] - Jak ominąć Pattern Day Trade (PDT) Rule

[Podstawy] - Jaka platforma do daytradingu

platforma pl

 

Pragniesz rozpocząć trading na amerykańskich giełdach? Chciałbyś aby platforma wyglądała podobnie do tej z której ja korzystam? Jeżeli tak, to ten artykuł przygotowany jest dla Ciebie.

Znajdziesz w niej opis najważniejszych funckji platformy tradingowej - które wydają mi się kluczowe pod kątem daytradingu. Całość bazuje na wykorzystywanej przeze mnie platformie Sterling Trader Pro. 

Add a comment

Czytaj więcej: [Podstawy] - Jaka platforma do daytradingu