Jak szukam tzw. "stocks in play"

imagesPodczas tradingu najważniejszą dla mnie rzeczą jest przygotowanie do sesji, a co za tym idzie odpowiednie dobranie spółek. Przed oraz po sesji wykorzystuję ogólnodostępne serwisy, gdzie można znaleźć najważniejsze informacje o zmianach cenowych.

W trakcie sesji wspieram się narzędziami wspomagającymi trading - czyli skanerami spółek takimi jak: Trade Ideas, Madscan czy Sterling Scanner. Jednak to przygotowanie do sesji odgrywa kluczową rolę w wynikach. 

 

Czego szukam? Ci z Was, którzy obserwują publikowane codziennie "Spółki na radarze" zauważyli, że interesują mnie spółki które cechuje określona zmienność oraz wzrost wolumenu w stosunku do średniej. Są to tzw. "stocks in play" czyli spółki w grze - na których dzieje się coś więcej w porównaniu do ich normalnego zachowania.

Strony, które przeglądam:

  1. Nasdaq - oficjalna strona. Znajdziecie tutaj informacje o aktywności spółek zarówno w pre jak i post markecie. A to jest ważna informacja - jeżeli pojawia się wolumen na spółkach nie tylko w regularnych godzinach handlu - wiedz, że coś się dzieje ;)
  2. EarningsWhisper - kalendarz wyników kwartalnych spółek. Często aktualizowany, więc posiada  w miarę aktualne informacje o czasie publikacji wyników.
  3. Finviz - serwis do przeglądania spółek, w ciekawej formie. Co prawda działa z opóźnieniem w godzinach sesyjnych (w darmowej wersji), ale jest dobry uzupełnieniem do skanerów giełdowych real-time. Szczególnie mapki na nim dostępne.
  4. Freestockcharts - darmowy system do przeglądania wykresów. Po godzinach, gdy analizuję spółki lubię z niego korzystać, bardziej niż z wykresów na platformie.

Dodatkowo w platformie dodaje alerty spółek, na których grałem, które zanotowały jakis mocny opór, wsparcie, które w przyszłości może zostać przetestowane. Takie spółki, stają się wtedy na nowo spółkami stocks in play. Dodatkowo warto obserwować sektory, gdy w całym sektorze coś zaczyna się dziać, liczba spółek w grze wzrasta.

Gdy przeanalizuje już sytuację, mam calą listę symboli, które teraz należy przeanalizować: pod względem tego co wynika z wykresu jak i potwierdzenia tego na wolumenie. Część z zagrań możecie znaleźć w dziale VIDEO, inne w nowym dziale Zagrania. Co ważne w stylu tradingowym, brak skupienia się na fundamentach. Interesuje mnie jedynie czysty wykres oraz wolumen.

I w tym momencie zaczyna się to co gracz lubi najbardziej -> TRADING!