Kto nadaje się do tradingu?

Dr. Van K. Tharp na stronie swojego instytutu: Van Tharp Institute, udostępnił ankietę, która ocenia profil inwestorski. Celem tego testu jest określenie zdolności jakie posiada dana osoba w dziedzinie spekulacji.

Biorąc pod uwagę doświadczenia Van Tharpa oraz profil działalności jego Instytucji, wyniki tejże ankiety z pewnością mogą okazać się pomocne. Test ten ocenia atuty oraz słabości potencjalnych / aktualnych traderów.

Ankieta do przejrzenia / wypełnienia pod poniższym linkiem: Investment Psychology / Inventory Profile. Niestety - wyniki testu oraz opinia jest płatna (100$). Jednak istnieje możliwość wypełnienia testu z darmo, spojrzenia na rodzaj pytań itp.

Tharp Trader Test - 35 pytań online.

Investment Psychology Profile - pełen zestaw 176 pytań.

Tak naprawdę, realny rynek ocenia czy każdy z nas nadaje się do tradingu czy nie. Jednak w przypadku osób które chciałyby poświecić się tradingowi w pełni, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczenia osób, które w swojej historii przeszkoliły oraz współpracowały już z tłumem graczy giełdowych. Zarazem odniosły na rynku kapitałowym sukces.