Hot stocks - jak szukać gorących spółek

hotstocks pl

 

Znalezienie odpowiednich spółek do tradingu to dla mnie podstawa by w ogóle myśleć o potencjalnych zyskach z transakcji. Dlatego też interesuje mnie wyszukiwanie tzw. gorących spółek (hot stocks) na których potencjał wybudowania odpowiednich setupow pod moje strategie tradingowe jest znaczny.

W celu znalezienia odpowiednich spółek korzystam z różnych narzędzi tradingowych. Część z nich wykorzystuje do co tygodniowej analizy tzw. Market moversow na których zakładam pewne scenariusze kontynuacji lub odwrócenia ruchu. Druga grupa to spółki o których jeszcze nie mam pojęcia. To spółki na których dopiero coś się wydarzy. Pytanie skąd o tym wiem :))

 

Hot stocks - jak ich szukać?

Aby znaleźć spółki, które dopiero przyciągną olbrzymią masę traderow należy poświęcić swój czas i odpowiednio się przygotować. Zauważ, że większość pretendujacych do bycia traderem znajduje spółki gdy zrobi się o nich głośno, gdy pojawi się na nich mocny wzrost/spadek, gdy najlepszy ruch / czy potencjalny poziom wejścia mamy już za sobą. Trochę to spóźniony już moment na wejście.

Czemu tak jest? Według mnie to kwestia braku wiedzy, przygotowania oraz dostępu do odpowiednich narzędzi. Co nieraz zaskakujące czasami to efekt nieznajomości narzędzi do których dostęp się posiada.Przykład znajdowania tzw. Hot stocks

Wykorzystajmy poniższy przykład spółki. Zauważ jak prezentuje się jej 1 minutowy, 5 minutowy oraz dzienny. Skąd mam tę spółke akurat? To efekt regularnego przeglądu wykresow spółek jakiego dokonuje oraz korzystania z odpowiednich narzędzi, które pomagają mi znajdowaniu spółek gdy zaczyna się na niej dziać coś wyjątkowego.

 

1 minutowy wykres

amda1

 

5 minutowy wykres

 

 

amda1

 

 

Dzienny wykres

 

amda1

 Spółka wybiła dość ważne opory. Doszło do mocnego ruchu na wzmożonym wolumenie. W trakcie ruchu zbudowały się dwa układy, pod które można było zagrać. Jednak wielu graczy spółkę mogło zauważyć dopiero po dłuższym czasie i zaczęło gonić spółkę otwierając pozycje po niezrozumiałych cenach (na zasadzie, wzrasta biorę longa, bo może będzie szło dalej w górę). Dlaczego?

  1. Bo korzystają z opóźnionych danych
  2. Bo nie korzystają z przeglądu mocnych spółek wbudowanych na platformie
  3. Bo akurat odeszli od komputera
  4. Bo chcieliby być Day traderami, ale nie mają wystarczająco czasu by poświęcić go dobremu przygotowaniu sesyjnemu

 


Bo.. bo.. bo... dużo jeszcze argumentów moznaby wymienić. A po prostu zacznij działać. Stwórz okazję by zarabiać nie szukając przy tym wyjaśnień swoich niepowodzeń czy zbyt późnych wejść na spółce.

Jak to dokonać?

Po pierwsze - gdy zauwazysz taka spółkę, zobacz co działo się na niej już wcześniej. Czy cos w jej cechach uległo zmianie.

Co mam tutaj na myśli.

Przyjrzyjmy się wykresowi spółki na interwale dziennym i oceńmy poprzednie dni. Zauważ że powoli zaczął wzrasta wolumen. Czasami towarzysza temu dłuższe korpusy świec. Masz już dwie cechy które możesz wykorzystać w filtrowaniu spolek.

1. Zmiana wolumenu.
2. Dzienny zakres ruchów - average true range.

Dwie cechy ale jak dużo zmieniają w tym twoim przygotowaniu sesyjnemu. Dzięki tej drobnej informacji możesz przefiltrować blisko 8000 spółek i wybrać z nich kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt z potencjałem do ruchu. Dzięki temu skupisz się na mniejszej liczbie spółek, ale to może wpłynąć na jakość i efektywność Twoich zagrań.

Zaznaczyłem je na powyższych wykresach - wróć proszę do nich i spójrz na zmiany wolumenowe, które zaznaczyłem na czerwono. Spójrz na zmienność (zaznaczona na niebiesko na wykresie dziennym) oraz wyrysowane układy w trakcie ruchu (na zielono).

Wróćmy do interwału dziennego - obsrewuj historyczne zachowanie spółki. Zaznaczyłem je na niebiesko. Zauważ, że w histori zdarzyły się na danej spółce nagłe mocne ruchy cenowe w trakcie jednej sesji. Szczególnie po przebiciu lokalnych poziomów oporu. Takim oporem jak widzisz na wykresie dziennym był poziom 0.98$. Tam był mocny sygnał. Natomiast dzięki filtrom, wzrost wolumenu można było zauwazyć już na przebiciu oporów na 5 minutówce - na poziomie 0.72$.

Gdy nawet ten moment przegapiłeś, przy cenie 0.88-0.94$ zaczął budować się fajny układ. Zaznaczyłem go na interwale minutowym.


Zauważ że cały ruch i zainteresowanie spółka pojawił się dopiero gdy przebiła ona określony poziom cenowy. Skąd ten poziom mogłeś znać? To dość proste, wystarczyło zrobić przegląd wykresów spółek i dodać odpowiednie alerty. Ja swój alert miałem dodany dośc dawno na poziomie 0.98$. Jednak dzięki skanerom akcji, spółka zaczęła mnie interesować już od poziomu 0.80$. Jak widzisz przegapiłem wejście po 0.72$. Ale poczekałem na wyrysowanie układu na poziomie 0.88-0.94$.Przegląd wykresów w celu znalezienia gorących spółek

Zastanów się nad tym. Kiedy na spolce dochodzi do odbiegających od normy ruchów cenowych? Znasz już odpowiedz?

  1. Publikuje wyniki finansowe.
  2. Pojawia się news.
  3. Spółka jest rozgrywana pod informacje która ma się dopiero pojawić.

 Newsów nie jesteś w stanie przewidzieć ani ocenić tym bardziej gdy nie interesuje cię sytuacja spółki, fundamenty i informacje dotyczące przetargów w których bierze udział. Czyli gdy jesteś traderem a nie inwestorem.

Ale wiesz kiedy publikowane są wyniki kwartalne. Nie wiesz?

To korzystaj z
- codziennej stockwatch listy
- Informacji z Finance Yahoo
- przeglądarki finviz.com
- serwisu earningswhispers.com


Zwykle w okresie publikacji wyników zaczyna się okres większej zmienności a jej szczyt następuje w dniu publikacji. Warto być wtedy przygotowanym. Dlatego też codziennie taka listę publikuje będąc zarazem już po analizie możliwych scenariuszy.

Jeżeli wiesz że spółka wkrótce publikuje wyniki warto przeanalizować jej wykres i ocenić które poziomy cenowe są ważne i mogą zainteresować większą grupe traderow. Tym samym zapewnić zmienność oraz wzrost wolumenu.

 

Zauważ jak zmienia się zmienność na spółce w okresie publikacji wyników kwartalnych. Jest ona widoczna prawda?

 

ntapWidzisz poniższy wykres. Gdzie zaznaczylbys takie kluczowe poziomy? Ja w sposób jaki widzisz poniżej. 0.98$ prawda? Wybicie tego poziomu z punktu widzenia wykresu dziennego otworzył drogę ku 1.22$ -> 1.62$. Procentowo naprawdę potężny ruch.

 

amda1d1

 

 

Pisałem ten artykuł kawałkami, przez kilka dni. W międzyczasie co się wydarzyło na AMDA. Z zaznaczonych poziomów - cel 1.60-70$ jako kolejny wazny poziom  - został zrealizowany. Poniżej wykres z platformy, na freestockcharts.com z których bardziej lubię wrzucać wykresy (listę darmowych stron z wykresami znajdziesz tutaj - Darmowe wykresy giełdowe). Platforma uwzględnia handel przed i po sesyjny. A wtedy doszło do ruchu w te rejony.

 

amda ahZnowu ten przykład nie zainteresuje mnie w ogóle bo nie widzę tam wyraźnych poziomów które przyniosą większe zainteresowanie graczy.

 

wmtJak zwiększyć możliwości znajdowania gorących spółek?

Zacząłbym od odpowiedzi na poniższe pytanie.

1. Kiedy rozpoczynasz sesje gieldowa?

Bo ja już o 13, pomimo że regularna sesja zaczyna się o 15:30. Dlaczego tak wcześnie? Bo wiem że tzw. Market moversy pojawiają się już we wczesnym pre markecie. To daje mi mozliwosc tradingu na nich jeszcze zanim zacznie się sesja giełdowa. Z drugiej strony pozwala mi na przygotowanie się do sesji i rozpisanie planu zagrań na wybranych spółkach.

By odpowiednio wykorzystać godziny pre marketu i znalezc odpowiednie spółki korzystam z takich serwisów jak:

- mój :) to wersja dla leniwych - day-trader.pl i zakładka na radarze
- finviz.com
- earningswhisper.com
- nasdaq.com
- Twitter

To dla mnie minimum do wykonania w celu przygotowania spółek które już w post markecie lub w pre markecie wzbudziły moje zainteresowanie pod potencjalne dobre ruchy. Do tego dochodzi przeglad ostatnio granych spółek oraz tych o odbiegających od normy.

 

W pre markecie korzystam również ze skanera akcji Trade Ideas. Dzięki niemu znam spolki na których mam wzrost zmienności i wolumenu. Korzystam z dwóch takich skanerów. Poniżej udostępniam w chmurze wyszukiwarke pod pre market oraz pod social media.


Jesteś leniem i przychodzisz przed kompa na kilka minut przed sesją z nadzieją że jakoś będzie? To tak wlasnie jakoś będzie i nie wróżę Ci sukcesu.

 


Co inni określają jako gorące spółki?

W obecnych czasach social media nawet w tradingu to podstawa. Obserwuj co na oku mają inni dobrzy traderzy. W przeciwieństwie do inwestorów, nas zupełnie nie obchodzi los spółki. Nas obchodzi zmienność i wolumen odbiegające od normy bo to zwykle wiąże się z dobrymi zagraniami.
Dlatego też korzystaj z social media.

W tym celu polecam Ci trzy źródła z których ja korzystam na co dzień:

 

  1. Obserwacja mojego kanału na twiterze i traderow których obserwuje. To najlepsza opcja by nie przegapić żadnych stocks in play.
  2. Stocktwits - jeżeli o czymś piszą dużo to znaczy że i może dużo się jeszcze podziać. Jednak w tym przypadku pilnuj się by informacja że duzo osób opisuje i analizuje dana spółkę nie sprawiło że zacznie gonić jej kurs i na siłę szukać wejścia. Pamiętaj że trzeba grać swoje setupy i wiedzieć czemu otwarlo się pozycję.
  3. Obserwacja kont innych traderow. Z tym że ja najbardziej cenię tych, którzy poprzez swoje tweety nie mają przede wszystkim celu sprzedażowego swoich produktów oraz tych którzy nie wrzucają udanych zagrań już tylko po fakcie.

 

Kogo ja obserwuje znajdziesz na mom twiterze.

 

Moje ograniczenia w doborze gorących spółek

Nie wszystko co ma odbiegające od normy zmienność i wolumen wrzymucan do jednego worka pod tytułem "gorące spółki".

Bardzo rzadko interesują mnie spółki powyżej 50$ oraz z większym spreadem. Pamiętaj byś zawsze dobierał to co trejdujesz pod siebie. Komuś innemu droższe spółki pasują i ok. Mnie nie i nie zamierzam tracić na nie czasu. Poza tym im droższe spółki czy spread tym znacznie zmienia się sposób zarządzania ryzykiem i pozycja. Z tego powodu wprowadziłem u siebie pewne ograniczenia co do ceny i spreadu. Dzięki temu mam mniej niepotrzebnych transakcji, a zarazem takich które odbiegają od moich założeń dotyczących zarządzania pozycja.Twoja własna lista gorących spółek

Moim zdaniem to powinien być Twój docelowy krok. Obserwuj innych, oceniają to co dzieje się na rynku. Jednak z czasem (a najlepiej jak najszybciej) naucz się tworzyć własną listę spółek do obserwacji, spolek które mogą stać się potencjalnymi gorącymi spółkami dnia.

Dzięki temu skupisz się na najbardziej skutecznych zagraniach, a listę będziesz miał "szyta na miare" :)

Sam obserwuje wielu innych traderow i ich codzienne stockwatche. Nie znaczy to że kopiuje ich spółki do swojej listy. Nieraz 90% z nich może mnie w ogóle nie zainteresować bo nie spełnia moich kryteriów. To co daje zarobić komuś innemu, Tobie nie musi.To prowadzi do kolejnej ważnej kwesti - gorące spółki w trakcie sezonu wyników kwartalnych

Przez lata publikacji wyników na spółkach przerobilem sporo. Część z nich trejduje regularnie. Czyli co kwartał niektóre spolki trejduje regularnie. Po prostu podoba mi się ich zachowanie w okresie gdy stają się gorącymi spółkami dnia. Widzę powtarzalność setupow w ich ruchach. A pod powtarzalność trejduje się najlepiej.

Mam po prostu swoje ulubione spółki. Co kwartał poświęcam im szczególną uwage w trakcie publikacji wyników i trejduje na nich regularnie w te dni. Mogą nie interesować mnie przez kilka miesięcy po publikacji danych. Korzystam tylko z chwilowego wzrostu zmienności oraz wolumenu.Gorące spółki - ich dobór

W trakcie przygotowania do sesji zdarza się, że możesz dodać na listę i 20 spółek. Jednak nke jesteś w stanie trejdowac na nich wszystkich. Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest ograniczenie ich liczby do kilku z najwiekszym według Ciebie potencjałem pod zagranie. Nie zawsze wybierzesz dobrze, ale w dłuższej perspektywie przyniesie Ci to lepsze wyniki niż próba obskoczenia wszystkich ciekawych spółek z potencjałem na wybranej sesji.

 


Filtry na hot stocks w pre markecie oraz pod social media

Z social media mam również powiazane filtry w ramach Trade Ideas. Dzięki tym filtrom wiem na których spółkach najczęściej komentowanych dochodzi do potencjalnie interesujących mnie ruchów.Poniżej link do chmury, z której możesz ściągnąć ten filtr. Link do chmury: http://www.trade-ideas.com/Cloud.html?code=11f211b8b0e21430ff8aa80d06a7084f

Link do skanera, który przeszukuje obrót w pre markecie: http://www.trade-ideas.com/Cloud.html?code=f276ff1fb4beb2c25492c60ff687c69c

Jak dodać filtr u siebie? Przede wszystkim musisz mieć wykupione Trade Ideas (skorzystaj z 15BEDAYTRADERPL kodu zniżkowego by mięć 15% taniej).

 

Następnie postępuj jak na obrazkach poniżej:

 

loadfromcloud1

loadfromcloud1

 
 

Masz jakiś ciekawy sposób na szukanie hot stocks? Jeżeli tak podziel się ze mną poniżej w komentarzu.