DayTrader Event - Relacja

dte2016

 

Już po... trochę moich refleksji po tegorocznym DayTrader Event. Była to piąta edycja, trzydniowej konferencji, którą zacząłem organizować w 2011. Z małym wyjątkiem rok temu, gdzie ze względu na sprawy osobiste zrobiłem – jednodniową.

W tym roku, chyba najbardziej jestem zadowolony z całości. Zarówno organizacyjnie (polecam serdecznie Hotel Angelo w Katowicach – współpracuje się wyśmienicie), tematycznie jak i pod kątem uczestników, którzy zawitali w tym roku :)

Szczególne podziękowania dla Was, tych którzy pojawili się na Evencie. Zdaje sobie sprawę, że nie jest zawsze łatwo wyrwać się z domu na trzy dni. Tymbardziej szczunek dla tych, którzy przejechali całą Polskę, by się pojawić. Mam nadzieję, że było warto!

 

Prawie brak snu w ciągu tych trzech dni, ale kiedy spać skoro cały dzień wykłady, a wieczorem całonocne imprezy, na których trejderzy nie odpuszczają ;)

 

Piątek - live trading oraz psychologia sportu/tradingu

liveZaczęliśmy 9 września, w piątek. Dość można powiedzieć pechowo, bo od mało konkretnej sesji w godzinach 13:30-19:00. Zaczęło się dziać więcej, gdy poszliśmy na kolację haha :) No tak to już jest na rynku, niestety ale nie da się umówić z giełdą by dała dobre wejścia w określonych godzinach. Spogladając na wykresy indeksów, był to dzień mocnego spadku. Nie zawsze jednak przekłada się to na tyle samo dobrych sygnałów na wejście. Mimo to, spędziliśmy te kilka godzin, pokazując wraz z moim kolegą Piotrem Cioską – jak wygląda nasze przygotowanie do sesji, szukanie sygnałów, z jakich usług korzystamy, jakie serwisy wykorzystujemy. Dodałem również kilka uwag, odnośnie sygnałów na lepsze wchodzenie w breakouty/breakdowny.

Transakcji było niewiele, u mnie sumarycznie dzień na minimalny minusie. Szkoda, ale taki rynek. Chciałoby się na oczach innych przykosić dobrą sumę. Byłby fejm, nie? Haha.

To też dobra nauka. Zysk to suma poszczególnych dni – ten akurat był dla mnie nudny, nie grałem na siłę by pokazać.


Po live tradingu, Tomasz Kaczmarski (psycholog sportu i trener mentalny) przeprowadził warsztat dotyczący tego jak się koncentrować, jak dbać o skupienie przed sesją i w trakcie. Tomasz przełożył doświadczenie, które zdobywał współpracując ze znanymi sportowcami oraz drużynami sportowymi na podłoża, która można spokojnie przenieść do realiów tradingu. Na bazie pracy w grupach, uczestnicy pracowali nad własnymi słabościami, ale również problemami, które powodują że koncentracja gdzieś ucieka. Techniki relaksacyjne jakie przedstawił Tomasz z pewnością zostaną wykorzystane przez traderów :)

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się wiecej o Tomaszu Kaczmarskim lub nawiązać z nim współpracę – odwiedź jego stronę – tomaszkaczmarski.com Bardzo Wam polecam :)

 

tomaszkaczmarski

Po wykładzie, kolacja, a po niej impreza do rana w klubach :)

Jak można się domyślić, kiedy większość z imprezy wraca nad ranem – zastanawiałem się jaka będzie frekwencja. Nie było źle, na pierwszy wykład połowa uczestników dotarła. Czyli nieco ponad 40 osób bylo. Całkiem fajnie.

 

Sobota - spotkania z traderami :)

Sobotę zacząłem od przedstawienia tego jakie są możliwości tradingu na amerykański rynku. Przybliżyłem swoją historię, to w jaki sposób się rozwijałem, skąd czerpałem wzorce, jakie cechy wśród traderów określam cechami zwycięzcy. Dość mocno przybliżyłem również tematykę proptradingu.

Po mnie na scenie pojawił się trader, z którym znam się od 2009 roku, Piotr Habina. Przeprowadził świetny wykład, pełen anegdot traderskich. Osobiście czekałem na jego wystąpienie z wielką ciekawością :)) Nie zawiódł. Pokazał zupełnie inne spojrzenie – nie skupił się na tym jak trejdować. Skupił się na tym jak podnosić się z porażek, jak pracować nad sobą, rozwojem – by móc osiągać powtarzalne sukcesy.

 

piotrhabina


Tomasz Kaczmarski pojawił się drugi raz podczas DayTrader Event i ponownie mocno zainteresował tematem uczestników. Pokazał zupełnie inne spojrzenie na osiąganie sukcesów – czy to w sporcie czy w tradingu. Pokazał jak ważna jest zmiana spojrzenia – z nastawienia wynikowego na realizacje zadań, które de facto do wyników jednoznacznie będą prowadzić. Jednak zupełnie inaczej zmieniają naszą percepcję.

Po obiadowej przerwie na scenie gościłem już tylko ja, Maciej Biskup oraz Michał Dzierżęga. Przedstawiliśmy projekt, który rozwijamy z naszym zagranicznym partnerem. Projekt ten nazywa się Tape Reading Academy i skupia się na edukacji z zakresu amerykańskich giełd akcji, pod kątem analizy kwotowań czyli tape readingu. Przedstawiliśmy podczas trwania prezentacji to jak posługujemy się tape readingiem w praktyce. Na bazie jednej ze strategii – Offer Stepping Down – przedstawiliśmy jak łatwo można wykorzystać czytanie z taśmy aby nasz trading był bardziej zyskowny.

 

TRAPodczas drugiej prezentacji zaprezentowana została jedna z naszych strategii scalpingowych, bazujących na dość wąskiej konsolidacji, natomiast niewspółmiernie większym potencjałem zysku. Tym razem również odpaliliśmy nagrania sesyjne, wszystko więc bazowało na tym co realnie gramy.

 

scalpingTape Reading Academy – www.tapereadingacademy.com – powinno wystartować do końca tego roku. Będę informował na stronie.

Niestety, jeden z wykładów nam wypadł. Sprawy życiowe są jednak dużo ważniejsze i w pełni rozumiem decyzję Ani Stern, którą pozdrawiam! Mam nadzieję, że będziemy jeszcze mieli Cię okazje wysłuchać – bo wiele osób bardzo zainteresował temat Twojego wykładu.

Po wykładach – standardowo już kolacja, a po niej do rana impreza w Katowicach. Po godzinie snu, byłem już gotowy na śniadaniu, a następnie sali wykładowej. W niedzielę odbyły się jeszcze dwa wykłady.

 

Niedzielne podsumowanie

Pierwszy z nich prowadzony został przez Łukasza Czerniak. Podobnie jak Piotr Habina, Łukasz swój wykład oparł na własnej historii – zmianach w tradingu, doświadczeniu, kluczowych sprawach które wpływają na to, że od lat utrzymuje się z giełdy oraz stale dostosowuje się do zmieniającego się rynku. W pewnym momencie wykład przerodził się w dyskusję między uczestnikami :)

 

lczerniaktprzybycien Na koniec Eventu, ponownie pojawiłem się ja :) Przeprowadziłem wykład dotyczący mojego spojrzenia na budowanie strategii day tradingowej. Zwróciłem uwagę na 5 kluczowych punktów, które trzeba brać pod uwagę budując strategię. Całość przedstawiłem na bazie wykresów, okna kwotowań i zmian wolumenowych. Pokazałem, że według mnie najważniejsze jest szukanie powtarzalności na wykresach i budowanie uniwersalnej w skali roku strategii.

W ten sposób zakończyliśmy piąta edycję DayTrader Event. Dziękuje bardzo wszystkim prowadzącym za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Bardzo dziękuje wszystkim gościom, bez których nie byłoby Eventu :))

 

 

 

 

 Bardzo dziękuję Adamowi Lambertowi z The Proptrading Group, która była Głównym Sponsorem Eventu. Drugim sponsorem była moja grupa RemoteDayTraderGroup.com – dziwnie dziękować samemu sobie haha ;)

Podziękowania ślę dla partnerów: TapeReadingAcademy.com, Squaber.com., Comparic.pl, Maklerska.pl oraz Marketinvest.pl

 

--------------------------------------------

Nagrania z konferencji

Dostaję pytania czy będą dostępne nagrania z konferencji. Tak będą za około miesiąc. Cena dostepu wynosić będzie 399 zł. Dla tych z Was, którzy zdecydują się na zakup dostępu już teraz przewidziałem zniżkę.

Otrzymaj dostęp do nagrań z konferencji DayTrader Event w cenie 199 zł: Tak chcę zakupić dostęp w cenie 199 zł.

Link do nagrań otrzymasz natychmiast po ich publikacji. Przewiduję że nie będzie to później niż w październiku. Dokonując zakupu akceptujesz: Regulamin.

--------------------------------------------

 

Kiedy kolejna edycja?

Na koniec (dla tych którzy dotrwają do przeczytania całości :)). Postanowiłem, że konferencja będzie odbywać się co 1.5-2 lata. Powód jest dość prosty – organizacja całości pochłania naprawdę dużo mojego czasu. A to ma wpływ na mój trading (dużo sesji opuszczam), który cholernie się dla mnie liczy. Organizacyjne sprawy, dopracowanie wykładów i sprawy o których nie ma sensu bym się więcej rozpisywał – sprawia, że spokojnie na miesiąc jestem wycięty z tradingu. Granie z doskoku, jest mało sensowne. Od ostatniej już konferencji zacząłem odchodzić od modelu dużej ilości sponsorów, bo zbyt negatywnie wpływało to na merytorykę szkoleń. Nie chce skończyć jak Konferencja Wall Street gdzie występują prawie sami analitycy, pracownicy sponsorów, a ciężko znaleźć tradera z krwi i kości, który powie coś sensownego w kwestii tradingu czy inwestycji.

Odejście od sponsorów – bo pozostaje nim moja firma oraz mój największy partner biznesowy- powoduje, że do konferencji dopłacam. Nie piszę tego by się tu wyżalać. Mam już taki sadomasochistyczny pociąg, że lubię do czegoś dołożyć. Bo po prostu lubię też opowiadać, uczyć i przekazywać wiedzę. Dzień po Evencie dostałem dwa maile z przykładami tego, jak uczestnicy wykorzystali drobną podpowiedź w swoim graniu. Takie coś dodaje skrzydeł :)

Event to dla mnie okazja by poznać świetnych ludzi i czasami takie kontakty są dużo więcej warte niż pieniądze. Jednak na przestrzeni lat zmieniło się moje podejście, priorytety. Miesiąc przygotowań, to dla mnie prosty przelicznik – czemu takiego miesiąca nie spędzić z rodziną, a Event robić rzadziej. Rzadziej, ale z większym kopem i na co liczę z większym oczekiwaniem wśród potencjalnych uczestników.

W tym roku w marketing nie wsadziłem praktycznie nic. Chyba dlatego też pojawily się na Evencie osoby, które naprawdę chciały się tam znaleźć. W większości Event spełnil ich oczekiwania, a to dla mnie ważne. Event robię dla ludzi, nie dla zysków umówmy się :)

Bardzo było mi miło spotkać się z Wami w tym roku w Katowicach! Dziękuje za obecność i mam nadzieję, że do zobaczenia na następnej edycji!

Pozdrawiam
Tomek

 

Byłeś na Evencie? Podziel się komentarzem poniżej :)