Szukaj książki:

Uniwersalne zasady spekulacji - Brent Penfold

Kup:Uniwersalne zasady spekulacji
Autor: Brent Penfold
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Linia 2013
Ilość stron: 335
 
Opis: Nieocenioną wartością książki są szczegółowo opisane zasady zarządzania ryzykiem dzięki wykorzystaniu popularnego wskaźnika ryzyka bankructwa (risk of ruin) spopularyzowanego przez Nauzera Balsarę. Bren Penfold kontynuuje trend spopularyzowany wiele lat temu między innymi przez Larry Williamsa, Van K. Tharpa, który zakłada pełną koncentrację na wszystkich elementach tradingu, ze szczególnym uwzględnieniem zasad zarządzania ryzykiem i budową systemów. Bez względu na to, czy działasz na rynku kontraktów, forex czy na rynku akcji idee zawarte w tej książce mogą stać się nieocenioną inspiracją do zmiany swojego podejścia na rynku.

Czytaj więcej: Uniwersalne zasady spekulacji - Brent Penfold

Jak działa giełda - Michael Becket, Marcin Sieczyk

Jak działa giełdaKup: Jak działa giełda
Autor: Michael Becket, Marcin Sieczyk - na temat rynku polskiego
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Wydawnictwo K.E. Liber sc 2007
Ilość stron: 288
 
Opis: Polski rynek finansowy ma wiele unikalnych cech, których poznanie pomoże w stawianiu pierwszych kroków na rodzimym rynku papierów wartościowych. Rozważania Michaela Becketa zostały zatem uzupełnione omówieniem najważniejszych instrumentów, pojęć a także żargonu, z jakimi spotka się każdy polski inwestor. Odkrywanie tajników rynku finansowego połączone z aktualną wiedzą na temat możliwości inwestycyjnych dostępnych w Polsce, tworzy z niniejszej książki unikalną propozycję dla Czytelnika.

Czytaj więcej: Jak działa giełda - Michael Becket, Marcin Sieczyk

Tao Warrena Buffetta. Inspiracje mistrza gry giełdowej - Mary Buffett, David Clark

Tao Warrena Buffetta. Inspiracje mistrza gry giełdowejKup: Tao Warrena Buffetta. Inspiracje mistrza gry giełdowej
Autor: Mary Buffett, David Clark
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Onepress 2008
Ilość stron: 184
 
Opis: Szukasz inspiracji? Potrzeba Ci odrobiny kreatywnej myśli i motywacji? Polegasz na doświadczeniu? W tej małej-wielkiej książeczce znajdziesz esencję geniuszu jednego z najwybitniejszych ludzi amerykańskiego biznesu — Warrena Buffetta. Starannie dobrany zbiór cytatów pochodzi z najróżniejszych źródeł — nieoficjalnych rozmów, biografii, wywiadów, a także firmowych sprawozdań. Każda z tych wypowiedzi uzupełniona została odpowiednim komentarzem i interpretacją pary znanych „buffettologów”.

Czytaj więcej: Tao Warrena Buffetta. Inspiracje mistrza gry giełdowej - Mary Buffett, David Clark

Inwestowanie w Internecie - Alpesh Patel

Inwestowanie w InternecieKup: Inwestowanie w Internecie
Autor: Alpesh Patel
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: WIG-PRESS 2000
Ilość stron: 304
 
Opis: Jedno z najbardziej przystępnych, a zarazem najpełniejszych opracowań wprowadzających w świat wirtualnej spekulacji. Poza podstawowymi informacjami dotyczącymi spraw technicznych, programów i metod inwestowania, książka zawiera listy witryn i adresów internetowych przydatnych dla każdego uczestnika rynków finansowych. Jej oryginalność polega jednak nie na tym, że odsyła ona do źródeł informacji, lecz na tym, że pokazuje, jak tymi informacjami zarządzać i jak wykorzystać strukturę sieci do znalezienia tego, co w danym momencie najważniejsze. Internet nie jest bowiem ogromnym składem informacji, ale czymś w rodzaju żywego tworzywa, z którego każdy może uformować system najlepiej służący jego potrzebom. W przypadku inwestora giełdowego Internet może stać się inteligentnym narzędziem podejmowania decyzji inwestycyjnych, czymś w rodzaju interaktywnego systemu transakcyjnego.

Czytaj więcej: Inwestowanie w Internecie - Alpesh Patel

Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać. Wydanie II - Adam Jagielnicki

Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać. Wydanie IIKup: Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać. Wydanie II
Autor: Adam Jagielnicki
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Onepress 2009
Ilość stron: 360
 
Opis: Nieustępliwa jak skała, wciągająca jak rzeczny wir. Paląca żywym ogniem porażki i zapierająca dech w piersiach przy kolejnej wielkiej wygranej. Giełda. Kwintesencja ziemskich żywiołów. Jednych pogrąża w biedzie, innych hojnie wynagradza. Wszystkim daje niezapomnianą lekcję życia: rozgoryczenie, kiedy Cię pokonuje, i euforię zwycięstwa, gdy w jednej chwili z pucybuta stajesz się milionerem. To machina do zarabiania pieniędzy, napędzana na przemian strachem i entuzjazmem.

Czytaj więcej: Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać. Wydanie II - Adam Jagielnicki

Oswoić bessę, czyli inwestowanie na rynku niedźwiedzia - Kenneth E. Little

Oswoić bessę, czyli inwestowanie na rynku niedźwiedziaKup: Oswoić bessę, czyli inwestowanie na rynku niedźwiedzia
Autor: Kenneth E. Little
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Onepress 2008
Ilość stron: 368
 
Opis: Nic, co dobre, nie trwa wiecznie, a szczególnie hossa. Niestabilne warunki rynkowe wymagają od inwestorów zastosowania szczególnych strategii, które pozwolą im zabezpieczyć zgromadzone środki. Najważniejsze, by nie wpadać w panikę - jest to bowiem najpewniejszy sposób na dużą stratę. Kiedy ceny akcji pikują w dół, Ty musisz nauczyć się sztuki przyczajania w oczekiwaniu na powrót tłustych lat.

Czytaj więcej: Oswoić bessę, czyli inwestowanie na rynku niedźwiedzia - Kenneth E. Little

Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie II rozszerzone - Zaremba Adam

Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie II rozszerzoneKup: Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie II rozszerzone
Autor: Zaremba Adam
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Onepress 2010
Ilość stron: 256
 
Opis: Ostatnie lata na giełdach papierów wartościowych trudno nazwać tłustymi, jednak nawet w kryzysie wielu mądrych inwestorów zdołało uniknąć poważnych strat. Jeśli jesteś osobą stawiającą pierwsze kroki na rynku kapitałowym, chcesz zapewne nauczyć się inwestować swoje pieniądze tak, aby nie ryzykować ponad miarę, osiągając przy tym satysfakcjonującą stopę zwrotu.
Pamiętaj, że skuteczne inwestowanie wymaga ciężkiej i skrupulatnej pracy, silnej psychiki oraz sporej wiedzy.

Czytaj więcej: Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie II rozszerzone - Zaremba Adam

Sztuka wyboru akcji - Richard Koch

Sztuka wyboru akcjiKup: Sztuka wyboru akcji
Autor: Richard Koch
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Wydawnictwo K.E. Liber sc
Ilość stron: 214
 
Opis: Książka ta, napisana z myślą zarówno o osobach zaczynających przygodę z giełdą, jak i doświadczonych inwestorach, omawia dziesięć skutecznych sposobów inwestowania i pomoże Ci wybrać ten jeden, który najlepiej odpowiada Twojej osobowości i doświadczeniu. Wszystkie zaprezentowane strategie są już sprawdzone i zostały przedstawione w sposób prosty i jednoznaczny.

Czytaj więcej: Sztuka wyboru akcji - Richard Koch

Inwestowanie na giełdzie w Polsce i na świecie - E. Aleksander Saenz

Inwestowanie na giełdzie w Polsce i na świecieKup: Inwestowanie na giełdzie w Polsce i na świecie
Autor: E. Aleksander Saenz
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Wydawnictwo K.E. Liber sc
Ilość stron: 214
 
Opis: "Inwestowanie na giełdzie w Polsce i na świecie" stanowi praktyczną pomoc dla osób szukających prostych i jasnych odpowiedzi na pytania związane z inwestowaniem. Dziesięciominutowe lekcje inwestowania mają za zadanie przekazać Czytelnikowi umiejętności niezbędne, aby stał się liderem, podążającym ścieżką sukcesu! Celem książki jest w prosty i zrozumiały sposób przybliżyć problematykę inwestowania na giełdach. Dlatego też pozycja zawiera wiele odniesień do sytuacji z życia codziennego, anegdot, przykładów, zaczerpniętych z doświadczeń osobistych autora oraz licznych ciekawostek ze świata finansów. Mamy nadzieję, że dzięki temu zagadnienia finansowe tu podejmowane spotkają się z zainteresowaniem i staną się bardziej zrozumiałe.

Czytaj więcej: Inwestowanie na giełdzie w Polsce i na świecie - E. Aleksander Saenz

Pieniądze lubią zarabiać. Podręcznik skutecznego inwestora - Mark Shipman

Pieniądze lubią zarabiać. Podręcznik skutecznego inwestoraKup: Pieniądze lubią zarabiać. Podręcznik skutecznego inwestora
Autor: Mark Shipman
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Onepress 2010
Ilość stron: 216
 
Opis: W obliczu gwałtownych zmian, jakie w ciągu ostatnich lat zaszły na światowych giełdach, straciliśmy zaufanie do tego sposobu inwestowania - w obawie, że nasze ciężko zarobione pieniądze nie będą czuły się tam bezpiecznie. Jednak powodem paniki są często fałszywe lub mylące informacje. A przecież zrozumienie zasad funkcjonowania pieniądza i rynków finansowych oraz nauczenie się tego, jak można wykorzystać rynkowe trendy do pomnożenia swojego majątku, nie jest wcale takie skomplikowane.

Czytaj więcej: Pieniądze lubią zarabiać. Podręcznik skutecznego inwestora - Mark Shipman